Říjen 2010

Jídlo jako náplň dne?

24. října 2010 v 12:10 | kobliha |  diary
Dlouho jsem nepsala a musím říct, že ta doba byla hrozná. Blog mi asi opravdu trochu pomáhá. Rozhodně je to lepší, než když ho nemám. Poslední dny jsem hodně přemýšlela, půjčila jsem si z knihovny několik knih na téma jak skončit s PPP, jak skončit s bulimií, s přejídáním. A když je čtu, mám pocit že je to předem prohraný boj. Cesta k uzdravení je tak strašně těžká, že nevím jestli to dokážu. Ale chci to zkusit. Jídlo už mi bere síly. Celé dny nad ním přemýšlím, jídlo mi určuje jestli půjdu večer s někým ven, jídlo mi určuje jakou budu mít náladu a dokonce i jídlo mi určuje, jestli následující den půjdu do školy. Ano, několikrát jsem už i kvůli přejezení byla za školou. Už toho mám dost, chtěla bych začít normálně jíst, normálně žít. Tak hurá do boje.. :-)

pondělí, 11.říjen

11. října 2010 v 18:45 | kobliha |  everyday food
Dneska jen rychle přidávám jídelníček a jdu se zas učit, máte toho taky tak moc nebo se zbláznili jen naši profesoři? :-/

Snídaně:cornflakes, yoplait light, mandarinka
Svačina:fitness bulka se sýrem
Oběd:trocha čočkové polévky (hodně málo), menší krajíc celozrného chleba se sýrem
Svačina:odtučněné mléko, cornflakes
Večeře:
lehká activia a jablko
---------------------------
Pití: voda, kafe
Pohyb: --

Pale blue eyes

11. října 2010 v 18:30 | kobliha |  other things
paleblueeyes

neděle, 10.říjen

10. října 2010 v 19:58 | kobliha |  everyday food
dneska hrůza. Jsem na sebe naštvaná, ale myslím že další dny to bude lepší. Víkendy jsou vždycky na nic. Aspoň jsem si byla zaběhat. Jak se dařilo dnes Vám? :)

Snídaně:cornflakes, ovocný tvaroh (milkotvaroh)
Svačina:nic
Oběd:rybí filé (pangasius) se zeleninou, kousek celozrn. chleba, jablko
Svačina:jogurt, cornflakes (celkem dost), trocha mléka, 2 malé krajíčky chleba s medem a jeden se sýrem, termix, 2 bonpari
Večeře:
jablko
---------------------------
Pití: voda, kafe
Pohyb: 40 min běh

ach jo, ta svačina.. v 15:00 - 16:00 mám vždycky krizovku. Nevíte co s tím? Snažím se to překonat snad už rok :-(
Mimochodem, děkuji za rady s postelí. Myslím že budu volit tu třetí :)

Jakou postel?

10. října 2010 v 12:31 | kobliha
Potřebovala bych poradit. Musím si do pokoje vybrat postel a volila bych nejradši nějakou z IKEI, protože se mi celkem líbí. Absolutně ale nvím kterou z nich si vybrat. Co by jste volily vy? :)

1.
1

Sobota, 9.říjen

9. října 2010 v 15:00 | kobliha |  everyday food
Snídaně:půl celozrné bulky, ovocný tvaroh (milkotvaroh)
Svačina:jablko
Oběd:2 kusy fitness chleba a jeden knäckebrot, sýr, rajče
Svačina:nektarinka
Večeře:
jogurt light, cornflakes, trocha mléka, jablko
---------------------------
Pití: voda, cola light
Pohyb: úklid

Nový začátek?

9. října 2010 v 13:44 | kobliha |  diary

Těžký život se stane snesitelný, jakmile má cíl.

Taky máte tak moc rády, když napíšete dlouhý článek, dáte hned zveřejnit a najednou se stane ta skvělá a nezapomenutelná věc, že vám milý blog napíše, že je celý článek v trapu? grrr...
Takže teď už stručněji, dlouhý článek asi přenechám na jindy. Chtěla bych začít znovu. Se vším. Mám cíl a to zhubnout 5 kg. 5 kg to přece není tak hrozné, zdá se to jako hračka, tak hurá do boje :) Změnila jsem design, i když se mi ten minulý od blackberry líbil, jdu udělat velkou změnu pokoje, a ještě dalších několik změn. Když jedu na novo s čistým štítem, vždycky se mi daří líp.  Jídelníčky na blog budu přidávat každý den, myslím že mi to pomůže. Teda, doufám.. A to je asi všechno podstatné. Už ani nevím co minulý kilometrový článek obsahoval. Áno! ještě pravidla :)

- jíst 5x pravidelně denně
- poslední jíslou mezi 17:30 - 18:00
- pít aspoň 2 l čaje,vody nebo coly light
- nepřejídat se!
- hodně ovoce a zeleniny
- jídelníčky si plánovat do předu a zapisovat
- snažit se jíst pestrou stravu
- min. 2 krát týdně aspoň 40 min. pohybu

Potřebuju radu

3. října 2010 v 12:33 | kobliha |  diary
Milé spolubojovnice, potřebuji poradit. Mám pocit že jsem se dostala už na samé dno mého problému, který na počátku vypadal tak nevinně. Mám problém s přejídáním. Velký. Přejím se tak jednou až dvakrát týdně ale jde to až tak daleko, že následující den jdu místo školy za školu. Protože s obrovským břichem si prostě nic neobleču. Když si uvědomíte, že kvůli tomuto chybím i ve škole, je to asi opravdu problém se kterým bych měla něco dělat. Jenže já nevím jak. Přečetla jsem o přejídání o anorexii i o bulimii hromadu knih. Jsem úplně příkladový případ a i když už o tom vím vše, nedokážu s tím přestat. Tak moc bych si přála zhubnout, vyřešilo by mi to mnoho starostí které mám. Ale jak? Chodím i k psychiatričce, ale mám pocit že mi v ničem nepomáhá. Možná k ní nejsem dostatečně upřímná, nevím. Beru antidepresiva - což je to samé co psychiatrička - pomáhají mi vůbec? Došlo to dokonce i tak daleko, že jsem několikrát uvažovala nad sebevraždou - opravdu a vážně. Ano, dokonce už jsem namyslela jakou písničku bych chtěla zahrát na pohřbu. Ztroskotalo to ale u toho, že jsem si řekla že bych to jedné osobě v rodině nemohla udělat, protože by to bylo to nejodpornější co bych jí mohla provést. Jak se z toho teda dostat? Prosím poraďte, jsem už úplně na dně i když to na venek vypadá vše ok. A když si to po sobě zpětně čtu, zní to hrozně. Jinak. Nedokážu to asi slovy vyjádřit. Ale stejně, budu strašně vděčná za jakoukoli radu a já vám dám taky jednu - neblbněte, nebo to skončí opravdu hodně špatně, ani nebudete vědět jak.